top of page

DETAYLAR

Konum

İstanbul

İşveren

T.C.D.D.

Alan

900 m²

Yapım Tarihi

2018

20. yüzyıl başlarında devrin padişahı II. Abdülhamit döneminde yapımına başlanan Haydarpaşa tren garının ek binalarından olan Elektrikli Atölye Binası'nın yapılan kapsamlı restorasyon çalışmaları ile birlikte güçlendirme çalışmaları da yapılmıştır. 

Çelik çatı sistemi ve yığma duvarlardan oluşan yapının güçlendirme projeleri ART YAPI & PROJE olarak tarafımızca hazırlanmıştır. Mevcut yığma duvarların güçlendirilmesi yapının tarihi dokusuna zarar vermemek ve hızlı bir şekilde onarımını sağlamak adına karbon elyaf uygulaması ile güçlendirilmiştir. 

Electrical Workshop which is additional building of Haydarpaşa Train Station was built by II. Abdülhamit . Strenghtening works are done besides extensive restoring in previous years.

The strengthening projects of construction that was built with steel roof systems and masonary wall, are done by ART YAPI & PROJE. Masonary walls were strengthened with Carbon Fiber Reinforced Polymer (CFRP) in order to  prevent damage to historical fabric and provide the repair fastly.

bottom of page