top of page

HAKKIMIZDA

     ART UNIVERSAL GROUP İNŞAAT VE TİCARET A.Ş. bünyesinde üç adet markası olan yurt içi ve yurt dışında hizmet veren mühendislik tabanlı bir grup şirketidir.

    ART YAPI PROJE markası ile ilk olarak 2013 yılında yapıların deprem dayanıklılığını arttırmak , teknolojik ve yenilikçi sistemler ile yapı sağlığının sağlanması ( güçlendirme ) alanlarında hizmet vermek amacı ile sektöre girmiştir. Sektördeki yenilikçi teknolojileri yurt dışında takip ederek yurt içine getiren ve burada başarı ile uygulayan şirketimiz kısa sürede özel ve kamu kuruluşlarının dikkatini çekmiş, ileri yapı mühendisliği alanında takdir görerek sektörde öncü firmalar arasına hızlıca girmiştir. Yurt içindeki başarıları yurt dışında da fark edilen şirketimiz 2016 yılında yurt dışında da hizmet vermeye başlamıştır İngiltere, Amerika, Cezayir, Rusya, Sırbistan ve İsviçre'de hem güçlendirme projeleri hem de güçlendirme inşaatları yapmış ve işverenlerine teslim etmiştir. ART YAPI PROJE dünyadaki en kalabalık meydanlardan biri olan Leicester Square'de (Londra) bir yapının güçlendirme inşasını rekor sürede tamamlamış ve hizmete açmıştır. Daha sonrasında yüksek yapıların dış cephe sistemlerinin rüzgar ve deprem etkileri altında davranışları üzerinde analizler yapmış ve bu alanda da birçok projeye imza atmıştır. Ülkemizde Emaar, Çiftçiler Towers, Sea Pearl, Metropol İstanbul,Now Bomonti gibi birçok ultra lüks projede rüzgar ve depreme dayalı cephe sistemleri analizi yapmış ve projelendirmiştir.

    2017 yılında yurt dışı ve yurt içi projelerde kendini ispatlayan şirketimiz Türkiye'de deprem mühendisliğinin ilerlemesi adına SİSMOART markası altında daha önceki yıllarda araştırmasını yapmış olduğu sismik izolasyonlu yapı alanında sismik izolatörlü yapı mühendisliği yapmaya resmi olarak başlamış ve Türkiye'deki ilk sismik izolatörlü rezidans projesine statik dinamik analiz, sismik izolasyon hesapları ve statik proje alanında imzasını atmıştır.

     İnşaat sektörünün yanında firmamız 2018 yılında OTOROMA markası ile lüks segment filo araç kiralama ve az kullanılmış otomobil satışı alanlarında hizmet vermeye başlamıştır.

     ART UNIVERSAL GROUP mühendislik ilkelerine her zaman bağlı kalarak dünya standartlarında mühendislik hizmetini dünya çapında müşterilerinin güven ve huzur içinde yaşaması için sunmaktadır. Bizim için en büyük gurur projelerimizin ardından bizlere yapmış olduğunuz övgülere şahit olmuş olmamızdır.

                                                                                                                                                                   

        Saygılarımızla.

 

ART UNIVERSAL GROUP İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.

Yön. Kurulu Başkanı 

İnş. Müh.Muhammet HAYAL

bottom of page