top of page

DETAYLAR

Konum

İstanbul

İşveren

T.C.D.D.

Alan

5.600 m²

Yapım Tarihi

2017

20. yüzyıl başlarında devrin padişahı II. Abdülhamit döneminde yapımına başlanan Haydarpaşa tren garının ek binalarından olan elektrikli tren bakım atölyesi, yapılan kapsamlı restorasyon çalışmaları ile birlikte güçlendirme çalışmaları da yapılmıştır. 

Mevcut halde tek katlı bir endüstri yapısı olan elektrikli tren  bakım atölyesinin  statik & dinamik analizleri, statik rölöve çalışmaları ve güçlendirme projeleri ART YAPI & PROJE olarak tarafımızca hazırlanmıştır. Hazırlanan projeler doğrultusunda yapı temeli, kolonları ve çelik çatı kirişleri güçlendirilmiştir.

Electrical Train Maintenance Workshop which is additional building of Haydarpaşa Train Station was built by II. Abdülhamit . Strenghtening works are done besides extensive restoring in previous years.

Static & dynamicanalysis, statical reliefs and reinforcing projects of the Electrical Train Maintenance Worksop, which single -story industrial construction currently, were done by ART YAPI & PROJE.  The foundation, columns and steel roof beams of construction were strengthened  in accordance with prepared projects

bottom of page